Katarína Králiková

Katarina Kralikova

Katarína Králiková pôsobí ako sprievodkyňa dejinami Bratislavy a blogerka od roku 2017.

Špecializuje na tematické prehliadky, cez ktoré hosťom približuje novoveké zdravotníctvo, vzdelávanie, remeslá, umenie, historické udalosti a skutočné príbehy lásky.

Jej obľúbenou je tiež prehliadka Ženy na Bratislavskom hrade o tom, ako matky, dcéry, nevesty, vnučky, milenky a kráľovské manželky už od stredoveku vplývali na dejiny hradu.

Pre Slovenské národné múzeum – Historické múzeum na Bratislavskom hrade lektoruje odborné výstavy pre žiakov a študentov ako externá múzejná pedagogička.

V súlade s jej členstvom v združení Kempelenopolis prispieva k šíreniu povedomia verejnosti o živote a diele, ktoré svetu zanechal bratislavský vynálezca Wolfgang Kempelen.

Na svojej web stránke www.katarinakralikova.sk píše blogy o dejinách Bratislavy. Históriu bývalého Prešporku i dejiny Slovenska približuje čitateľom aj cez inšpiratívne osobnosti.

Všetkými prehliadkami a blogmi sa snaží podporiť poznanie, hrdosť a lásku k Bratislave u každého, kto býva, študuje, tvorí, pracuje, oddychuje a žije v Bratislave.

Jazyky

slovenský

Kontakt

info@katarinakralikova.sk

+421 915 546 132

Web

www.katarinakralikova.sk

Facebook

https://www.facebook.com/katarinakralikova.sk