Fiala Peter

Ahojte, volám sa Peter, ale stovkám ľudí som známy ako Simon.

Už na základnej škole som miloval encyklopédie, mapy a zaujímal sa predovšetkým o históriu a známe fakty. Prvé knihy, ktoré mi prešli rukami po skúsenosti spájať písmenka boli o husitoch, Keltoch a knižní sprievodcovia mestami. Áno, čo sa za mladi naučíš… 🙂 

Sprievodcom som sa stal v roku 2024, ale už takmer štvrťstoročie pripravujem a realizujem kompletný program rôznych spoločenských, kultúrnych a firemných podujatí, teambulidingov, školení, workshopov, vedomostných kvízov, programy pre školy, občianske združenia a komunitné stretnutia, napr. eventy pre hráčov Geocachingu.

Okrem toho sa pohrávam s grafikou, výrobou darčekových predmetov a suvenírov vo svojej malej dielničke. 

Posledných 10 rokov pripravujem aj aktivity spojené s questingom, na Slovensku známym ako pátračky. 

Žijem a primárne pôsobím v Bratislave, ale priestor pre mojich partnerov je na území celého Slovenska, kde sa neustále pohybujem, a to vrátane ochranárskych a poznávacích aktivít v prírode. Doma som rovnako v Košiciach ako aj na Liptove, Orave, Gemeri, v rodnej Nitre…

Cesta, ktorá ma priviedla na krásnu službu Sprievodcu sa spája s veľkou vášňou odovzdávať overené informácie jasne, zreteľne a predovšetkým s cieľom vo vás vzbudiť záujem prijímať ďalšie a ďalšie fakty k vybranej téme. 

Nie sú mi cudzie ani skupiny detí, dospeláci, skúsení seniori, informácie hltajúci „potulkári“ a na svoje si určite prídeme aj s telesne znevýhodnenými osobami.

Na spoločné bratislavské potulky pozývam primárne záujemcov zo Slovenska a Čiech, aktuálne so sprevádzaním len v slovenskom jazyku. Či ste 4 členná rodina, 18 detí v školskej triede alebo je vás 456 na firemnom evente, bude mi cťou vám pripraviť a zrealizovať program hravou formou zážitkovej pedagogiky.

Nájdete ma vďaka členstvu v Asociácii sprievodcov Bratislavy, ale aj pod hlavičkami „Zážitkové programy“ a „Bratislavské potulky“.  Teším sa na spoločné stretnutia.

Začnime emailom:  info@zazitkoveprogramy.sk