Deň sprievodcov CR

Medzinárodný deň sprievodcov cestovného ruchu vyhlásila v roku 1990 Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) na 21. február s cieľom osláviť zručnosti profesionálnych turistických sprievodcov. Pri tejto príležitosti sa konajú bezplatné prehliadky a vzdelávacie podujatia pre turistických sprievodcov.

Asociácia sprievodcov Bratislavy pre svojich členov realizuje k príležitosti Medzinárodného dňa sprievodcov cestovného ruchu exkluzívne exkurzie a online školenia pre členov ASB ako poďakovanie a ocenenie ich celoročnej práce v prospech širokej verejnosti a všetkých hospodárskych a sociálnych odvetví, ktoré zasahuje cestovný ruch v Bratislave .

Členovia Asociácie sprievodcov Bratislavy na exkurzii v južných reprezentačných sálach na Bratislavskom hrade, kde im pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu 21.2.2024 riaditeľ SNM – Historického múzea p. Peter Bárta a vedúci oddelenia zabezpečenia schôdzi a podujatí Národnej rady SR p. Peter Cocher priblížili históriu, súčasnosť i plány do budúcnosti.

Členka ASB, Luba Solanová realizovala prehliadku Vedci Prešporka: Čo priviedlo Edisona a Einsteina do Bratislavy ? Ktorý bratislavský rodák bol predchodcom vynálezcu Braillovho písma, otcom turbíny, nositeľom Nobelovej ceny za fyziku? Ktorý Slovák získal vo Washingtone patent za prvé rádiové spojenie na svete? Na tieto a ďalšie otázky sa dozviete odpovede počas tematickej vychádzky.

Členka ASB, Ľubomíra Černáková realizovala prehliadku Svadby a svadobné povery: O politických manželstvách aj manželstvách politikov, tragických láskach, láskach, ktoré hory prenášajú, neverách i svadobných poverách sa dozviete na vychádzke historickým centrom Bratislavy. Spoznáte bratislavské kostoly a paláce, kde snúbenci už po stáročia vyslovujú svoje manželské sľuby.

Členky ASB, Ina Vasiljka a Inessa Dukatová realizovali prehliadky Zoznámte sa s Bratislavy: Už tretí ročník úspešnej prehliadky, ktorú organizujeme bezplatne pre novo prisťahovaných návštevníkov z Ukrajiny a pre všetkých rusky hovoriacich trvalých či dočasných obyvateľov, ktorí chcú lepšie spoznať svoje nové domovské mesto a to najzaujímavejšie a najvzácnejšie v historickom centre Bratislavy.