Trnava víta členov Asociácie sprievodcov Bratislavy

V pondelok, 1. júla 2024 vycestovalo 34 členov Asociácie sprievodcov Bratislavy na študijný výlet do Trnavy. Čakali tam na nich zástupcovia dvoch organizácií, ktoré v Trnave zastrešujú cestovný ruch. Krajská organizácia cestovného ruchu známa sloganom Trnavský kraj zážitkov a Oblastná organizácia cestovného ruchu známa ako Trnava Tourism.

Lokálny, vynikajúci sprievodca Slavomír Dzvoník previedol všetkých mestom Trnava. Svoj odborný výklad prispôsobil potrebám sprievodcov. Dozvedeli sa tak aj to, ako sprevádzať v Trnave, ako ukázať hosťom kostoly a miesta, ktoré nie sú bežne otvorené, kde získať informácie a podelil sa so všetkými aj o najnovšie zaujímavosti zo svojho bádania o Trnave.

Členovia Asociácie sprievodcov Bratislavy tak podrobnejšie spoznali štyri najvýznamnejšie kostoly a na vlastné oči videli aj kostnicu, ktorá patrí k trom najväčším na Slovensku.

Záver študijného pobytu v Trnave prebiehal v nevšednej Café Synagóga, kde všetci zúčastnení členovia Asociácie sprievodcov Bratislavy obdržali študijné materiály.

FOTO: Jana Kollárová

Fotoreportáž zo študijného výletu v Trnave urobila naša členka, foto-sprievodkyňa Jana Kollárová. Nájdete ju na Facebook skupine Asociácia sprievodcov Bratislavy – ASB.

Ďakujeme, že študijný výlet do Trnavy pre členov Asociácie sprievodcov Bratislavy organizovali:

Dagmar Gubová, štatutárna zástupkyňa ASB
Michaela Sendeková, členka ASB a zástupkyňa Trnava Tourism
Katarína Králiková, predsedníčka ASB

TEXT: Katarína Králiková
FOTO: Jana Kollárová